BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2016-04-18

būna, kartais turi būti liūdna


nes kitaip ar suvoksi ką nors apie gyvenimą? nemokėdamas pasverti to, ką išrašo kažkoks akiniuotas dėdulė, kai stovi eilėje prie likimo prekystalio. sakau sau: tu ne klysti, tu mokaisi - ir tai absoliuti tiesa, jeigu tik iš kiekvieno savo patyrimo padarau išvadą, kažką suprantu. rizikuoti - tai visada 
laimėti, nes net teoriniu nepasisekimo atveju gauni prizą.
jau kurį laiką bandau supaisyti mintį apie stiprybę. man regis, jog troškimas tapti stipria pradeda įkalinti mane savyje, trukdyti. galiausiai, nebemoku būti silpna, tačiau stipri taip pat nesu. kaip kažkuris gudrus sociologas sakė, šiame laike per daug sukonstruotų tapatybių, žmogus nebepajėgia pasirinkti, jis pasiklysta pasirinkimuose. mums dera būti stipriems, nes nebemokame pasitikėti vieni kitais, nes nieko panašaus į amžinybę ar ilgaamžiškumą jau seniai nėra. tačiau tas niekinis užsispyrimas prisideda prie sienų tarpusavyje statymo. sunku būti nuoširdžiu ir atviru, nuo atlapaširdystės paskausta, baimė aprengia juokingais paskutinio mados klyksmo drabužiais, kurie visai nedera prie mūsų veido ir kūno sudėjimo. apie klausymą, išklausymą ir pasikalbėjimą, tą, kuris vadintųsi tikru dialogu, nėra nė ką sakyti. tokie diskursai neegzistuoja. na, nebent kalbiesi naktį su padangėj kabančiu mėnuliu, jauti savo menkumą ir dėl to iš naujo atrandi palaimą bei ramybę. viskas tampa ne taip ir sudėtinga. nereikia tiek blaškytis, nereikia tiek daug laiko užsiimti magija, kuri paprastus dalykus paverčia didžiausiom dramom.
nežinau kaip balansuoti, kaip surasti aukso vidurį. ar toks apskritai egzistuoja? tikriausiai, tai ta pati ramybė, kažkoks giliai paslėptas jos šaltinis su specifiniu dvasingumu priešaky. kur slypi kiekvieno žmogaus prigimtis? ten yra ir jo laimė. koks laukinis švelnukas gyvena kiekviename mūsų? kaip su juo elgtis, kaip išgirsti jo balsą, kai tiek daug XXI amžiaus bangų stengiasi jį užslopinti? kaip nesunaikinti savo trapumo ir vidaus, kai tiek stiprių pagundų?


0 pastebėjimai: