BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2016-03-03

kiek kainuoja pienas gyvenimo parduotuvėje?

įdomių, labai įdomių nutikimų būna gyvenime. na, pavyzdžiui, kai logika tampa nelogiška. man regis, jog taip nutinka tada, kai blaivus protas sako: "nesielk taip, nes..." ir išvardina sąrašą priežasčių, kodėl tai prasta idėja, tačiau visa kita sako, jog elgdamasis priešingai tu būsi laimingas. o juk būti laimingu - tai didžiausias ir svarbiausias mūsų tikslas, kurio nereikia papildomai vertinti ir matuoti, tą reikia daryti ir nedvejoti, pasiduoti beprotybei net jeigu nesi tikras, jog ji truks ilgiau nei dešimt sekundžių. laimė yra beatodairiška, nepavaldi laikui, skaičiavimams, ji čia ir dabar - ji mumyse, tik kartais užglaistyta sunkiais požiūriais. kai logika ima apibrėžti ką daryti geriau net jeigu viduje ir visa esybe norėtųsi kitaip, tai gal ir derėtų paklausyti? kaip tavo paties mąstymas gali siūlyti tau rinktis džiaugsmo abstinenciją ir įkalinti faktų ir racionalizacijų apribojimuose?
gal čia didi drąsa būti pažeidžiamu? nebijoti rizikuoti, mesti kelią dėl takelio, nusispirti batus ir šokti į balą, leisti sušlapti suknelei ir išsidarkyti plaukams, nudegti nosį saulėje ir stebėti kaip randasi strazdanos ir taip sugadinti tobulybę, kurios kažin kodėl siekiame. atsiprašau, ne tobulybę, o visą krūvą užslaptinimų, baimių, gynybos taktikų, pavojų tapti kitiems kažkokiais. pavyzdžiui: juokingais, nuviliančiais, skaudinančiais, egocentriškais ar mielais, draugiškais, silpnais, rūpestingais, kvailais, protingais. bijoti suklysti - tai slėptis nuo gyvenimo ir realybės. išties, juk ji nėra tokia bloga ir atgrasi, bet, kai vis stengiesi jos išvengti, apeiti taisykles ir pasislėpti, ji suirzta. mes privalome klysti, o dėl klaidų džiaugtis - tai mūsų pamokos.
kiek visa tai kainuoja? tiek, kiek reikia, tikriausiai. tiek, kiek esame pasirengę mokėti. tai ne tas pats, kas eiti į parduotuvę ir ten pirkti butelį pieno už eurą, už iš anksto rinkoje nustatytą kainą, tačiau tai tas pats, kas susitarti su savimi ir savo ryžtu, su savo drąsa ir noru tobulėti, su troškimu nutrinti nuo savęs kuo daugiau kategorijų ir nuostatų ir atskleisti magiškas išminties paslaptis - kaip gyventi harmoningiau, ramiau, su daugiau meilės viskam, kas mus supa, kaip neišsibalansuoti patyrus nesėkmę, kaip išlikti savimi, savimi laimingu ir patenkintu, nepatenkintose situacijose.
tokios tat kainos ir yra. infliacijos čia nėra. tik mūsų pasirinkimai, mūsų vidinė jėga, mūsų desperacija, mūsų personalija, mes patys - visad nuostabūs ir visad ydingi - žmogiški žmonės. 

0 pastebėjimai: