BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2015-03-23

blogio šaknys karčios

viskas gerai, kol nelieku viena, kol mintys neužgula visu savo svoriu ir neprislegia niūrumo blokais, kol nepajuntu karčios vienatvės jungo. jungo, gyvenimo prievolės, kuria kažkodėl esu pažymėta visiems laikams. tomis akimirkomis, kai virš galvos plyti juodas dangus, akį pašaipiai merkia tušti namų stogai, pro ūsą šypso mėnulis ir žvaigždės, atbilda iš paskos tavo vienų žingsnių aidas; nesupranti, kas vyksta, kodėl viduje staiga liaujasi judėti visi mechanizmai, kodėl apninka toks baisus skausmas, neturintis jokių vaistų.
netikiu likimu, tačiau tikiu karma ir pastarasis tikėjimas, galiausiai, viską paaiškina. geru žmogumi būti nelengva - galiu įsivaizduoti. tačiau būti blogu irgi nėra pats lengviausias ir maloniausias užsiėmimas. nepaisant laisvės niekuo nesirūpinti, nieko nemylėti, sakyti net ir nešvarią, negražią tiesą be galo sunku išgyventi atpildą. kurgi čia išgyventi? ištverti, tiesiog ištverti. na, žinoma, kas nors protingas paprasčiausiai galėtų paklausti, kurių galų, jeigu jau taip sunku prisiimti savo neigiamybės atoveiksmio nuopelnus nepasistengiu būti geresne? matyt, taip yra todėl, kad kai kuriems šitai nelemta. jų prigimtis nuo pašaknų bloga, pritvinkusi juodos, nuodingos dervos. o jeigu ląsteliena sudaryta iš tingumo ir nevalingumo, judėti nebėra kur. jie (aš, mes) nelinkę leistis į kovą, bandyti nugalėti tos savaiminės piktybės, glūdinčios visame kame, visoje būtyje.
trokštu bent jau liautis eikvoti energiją kaltinimams sau (ir kitiems, kol reflektuodama nepadarau išvados, jog galiausiai kalta esu aš pati), nepamiršti, kad visi vykstantys blogi, negatyvūs dalykai yra tai, ko esu nusipelniusi. jie kilę iš teisingumo principo - gauni tai, ką išprovokavai savo elgesiu gyvenimą tau duoti. tai tavo motyvacinė, tavo išaukiančioji elgesio alga, gyvenimo užmokestis. prieštarauk, jeigu turi valios, tik tada, kai tai neteisinga, kai už gerą elgesį mainais vis tiek gauni pliūpsnį bjaurasties - žinoma, tai nėra toks jau retas atvejis, tačiau jis bent jau išties nėra teisingas, jis vertas provokacijos, mitingo, riaušių, bet tik šiuo geruoju atveju.
derėtų susitaikyti su savo padėtimi, derėtų nenorėti daugiau nei esi nusipelnęs dėl savo gyvenimo būdo. blogio šaknys karčios, vaisiai - mūsų sūrios ašaros, kurias gali lieti nakčia, grauždamasis, nerasdamas paaiškinimų ir atsakymų. visa tai teisinga, o teisingumą, kaip bebūtų keista, aš vertinu. prisiimu kaltę ir atsakomybę.


0 pastebėjimai: