BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2015-02-03

eretiko išpažintis

mano mėgstamiausias, labiausiai kritikuotinas pasisakymas ir pats kategoriškiausias principas - niekada neįsimylėti, tačiau argi tai nėra tik melagingas akibrokštas? nieko nėra paprasčiau kaip dešimtis kartų per dieną leistis į saldų meilės nuotykį. vos per kelias valandas galima pamilti šimtus kartų! ne, atsiprašau, klystu, sakydama "galima" -  taip ir yra daroma. 
pamilti! pamilti! pamilti be rizikos, be skausmo, tik su maloniu jauduliu, susižavėjimu, motyvuota energija, saulėtomis mintimis. šitai skamba kaip poligamijos ir vienalaikių santykių propagavimas, arba utopija, arba ir viena, ir kita, bet anaiptol atsilieka nuo šią akimirką konstruojamos tiesos - meilė turi daug veidų. 
galima karštai mylėti vizualinius džiaugsmus: tamsios nakties apklotus, kuriuose skendėdamas kaitaliojiesi žvilgsniais su pro stoglangį įdėmiai tave stebinčiu mėnuliu, čepsintį ir batus perkąsti bandantį sniegą, kai ramia širdimi žingsniuoji gatve, pusryčius su tobuliausiu žmogumi visatoje, gurkšnojant aromatingą arbatą, senolio veidą primenantį jausmų žemėlapį, nusėtą liūdesio ir malonumo audrų padarinių... begalės stebuklų, džiuginančių akis, suplazdinančių širdį, sukrutinančių mintį - "myliu tai, tai puiku!".
galima dievinti garsus - jaukų tylos balsą, lietaus pirštelių simfoniją į pilkšvą lango stiklą,  kreivų, iš spalvotų vokų traukiamų laiškų šnaresį, žingsnių ir minčių aidą juodame urbanistikos fone. nesudėtinga mėgautis gardžiu šalčio kvapu, užuosti senų paslapčių kartėlį, primenantį pipirų stiklainiuke užkonservuotą dvelksmą, cinamonine labai ankstyvų rytų magija, kur uodžiasi jautrus grožis, trapumas ir balerinos lengvumo vienišumas.
šlovinti galimybes, gerbti sėkmes ir dar labiau nesėkmes tam, kad kilstelėjęs smakrą galėtum prisipažinti dar kartą įveikęs save, įgijęs kompetencijų problemų sprendime ir gyvenimo gyvenime - irgi nusipelnanti mylėjimo ir vadintina novatorišku meilės veidu. šilčiausių ir tobuliausių jausmų verta rizika patikėti, pasitikėti ir įsileisti kitus žmones. proto konfliktu galinti pasirodyti mintis - sumanu ir prasminga patirti skausmą ir iš to pasimokyti. mylėti kiekvieną pamoką, it alchemikui atrasti pozityvą bet kokiame negatyve.
o visų svarbiausia ir mylimiausia - būti savimi - būti žmogumi. gali būti pankas, gotas, banglas, mėlynplaukis, keistuolis, krepšininkas, muzikantas, moksleivis, senas vyras ar jauna moteris, turintis žalingų įpročių, meilus, irzlus, piktas, juokingas, konfliktiškas, ramus, arogantiškas ir koks tik nori, kad ir kokią savastį suteiksi savo pradui, vis tiek pirmiausia vadinsiesi (ir būsi) žmogumi. dėl to būsi lygus kiekvienam sutiktajam, dėl to būsi vertas meilės, pasigėrėjimo ir neapykantos, dėl to tavo žavesys bus proporcingas tavo bjaurumui. dėl to viskas bus gerai, net jeigu taip ir neatrodys tą akimirką - taip turi būti - taip tinka žmogui, kuriam iš prigimties lemta visko patirti. o potyrių spalvos, paradigmos ir pojūčiai priklausys nuo to, kaip žiūrėsime ir.. su kuo.0 pastebėjimai: