BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2013-12-25

kas tau, tas man

niekada nemėgau piešti pieštukais, flomasteriais ar dažais. nemokėjau fotografuoti taip, kad vėliau žiūrėdama į nuotrauką pažadinčiau ne sentimentus buvusiajam išgyvenimui, o užauginčiau šilumos gėlę ir susižavėjimą. norėdama parodyti tai, ką matau aš, piešiau žodžiais, o tai irgi dailė, ar ne?
aš jau nutapiau save, nutapiau tave, nutapiau begalę istorijų, kurioms nebūtinai lemta išsipildyti, iliustravau savo jausmų ir minčių enciklopediją, kad būtų lengviau supažindinti žingeidžiuosius ar bent kvailesniuosius. dabar akies krašteliu stebiu džeinės ostin romaną, valdingai gulintį ant stalo, ir laukiantį, kol skaitytojas patogiai įsitaisys sename krėsle ir leisis į kelią. iš tikrųjų nelengva įsivaizduoti kaip ši anglė, džeinė, prieš kelis šimtus metų galbūt sėdėjo prie staliuko ir nežinia su kokiomis viltimis rašė tai, ką jai diktavo gilesnis jausmas ar suvokimas. ta nuostabi paslaptis. iš kur kyla menas? idėjos? originalumas ir unikalumas? kodėl jis toks sunkus? kodėl tiek daug klasika tapusių kūrinių buvo pagimdyti jų autoriams estint paskendusiems alkoholio vandenyne, pasiklydusiems tabako ar kitų psichotropinių medžiagų ūke?
tapyti, muzikuoti, rašyti yra tarsi būdas, parodyti, kaip matai pasaulį, ką jauti, ar kas nori, kad būtų išgirsta, suprasta ir vėliau atrasta. galbūt tai tarpininkavimas tarp žmonijos ir kažko, kas neapčiuopiama, įspūdinga ir didinga. galbūt tai melas, galbūt menininkas nėra joks laidininkas tarp transcendentinio pasaulio. kiekvienas mes, kaip visuomet, galime pasilikti teisę laisvai interpretuoti, mąstyti, tikėti arba atmesti kiekvieną mintį ir idėją. vis dėlto, nei mes, nei jie, kuriantieji, negali visko pasilikti sau. kas nors būtinai turi iškasti, iškapstyti viską it kūrybiniai sanitarai. kiekvienas žodis, eilutė, brūkšnys, potepis, nata turi būti išanalizuota, aprengta suknele, apmauti kelnėmis ir storais megztiniais. nesąmonė. kas turi būti laisve, kas turi išvaduoti, tas negali būti įsprausti į švininius nepakrutinamus rėmus.


0 pastebėjimai: