BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2012-10-03

a lesson is repeated until it is learned

kiek kartų reikia padaryti tą pačią klaidą, kad pagaliau išmoktum pamoką?
šito aš klausiau žmogaus, kurį laikiau ne tik protingu, bet ir gana išmintingu, kuris buvo vertas pagarbos ir už tai dažnai susilaukdavo ironiškų pastabų (tik visgi klydome vienas dėl kito taip pat smarkiai, kaip klysta kokia nors mia, tikėdamasi sulaukti jav ir lietuvių akistatos europos krepšinio čempionate; arba jaunas moksleivis, rašantis žodį "ačiū" su "ų"). jis neatsakė. nutilo amžiams.
mano klaida - klaidų sureikšminimas. savų ir svetimų. lyg ir gerai, kad jas darome, nes juk tai žmogiška, tačiau kita vertus - net ir nebūdama perfekcioniste galiu reikalauti teisingumo ir nemėgti ydų bei žalingų įpročių. visuomet stengiuosi būti teisinga ir elgtis išmintingai, todėl to paties trokštu sulaukti ir iš kitų žmonių. žinoma, man ne visada pavyksta, o jiems - tai jau tikrai, kad irgi ne visada, bet tai masina pradėti iš naujo, padėjus tašką prie senosios klaidos. tik ar visiems taip?
visi suprantame teisingumą skirtingai, visi tariamės turintys sąžinės jausmą ir tik juokaudami sakome, kad jo nėra, kad mūsų širdys - akmenys arba anglies gabaliukai kūno temperatūrai palaikyti ar tuščiai ertmei organizme užpildyti. tik ar tai tiesa? ar daug žmonių pažįstate, kuriems skaudėtų kažką viduje nusirašinėjant? sakant blogus žodžius visai be priežasties? aš - nelabai.
nenoriu jokių kanonų, bendrų taisyklių ir nuorodų, kurių reikėtų laikytis, tačiau ar labai blogai svajoti apie tai, kad žmonės bus atsakingesni už save, savo veiksmus ir už kitus žmones? juk visi mes norime, kad su mumis būtų elgiamasi sąžiningai ir teisingai, tai negi neįmanoma įdėti bent šlakelio daugiau pastangų tam pasiekti. juk jai pats neduosi duoklės, tai jai gauti iš kitų visai nebus galimybės, nes paprasčiausiai visa tai nė neegzistuos.


0 pastebėjimai: