BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2012-04-10

nieko įdomaus

kai žmonės save ar savo gyvenimą apibūdina kaip nieko įdomaus, ai, veikiu šį bei tą, atsikeliu, pavalgau, padirbu, pavalgau ir vėl miegu, arba baisiesi tuo, kad žmones, kaip asmenybes, galima įrašyti į raudonąją knygą, arba klausi savęs, ar jis nenori bendrauti, arba skubi ieškoti priežasčių, kodėl žmonės laiko save neįdomiais, kodėl bodisi savo gyvenimu, kodėl nė nebando nieko keisti, įpūsti gyvybės, žaismo. tokie nieko įdomaus žmonės niekada nepasidžiaugs pilnavartišku bendravimu, neišvys iš rūškanų ir miglų pakilusio ryto, neišgirs medyje giedančio paukščio ir nepamils ko nors taip, kad liautųsi jautę drėgmę batuose, karštį delnuose, dūmus, rūkstančius iš ausų.
gal skambūs žodžiai: globalizacija, banalybė, lėkštumas, vartotojiškumas, vertybių nykimas ir gali paaiškinti visą žmonių, kaip turtingų ir dvasingų asmenybių mažėjimą, tačiau ar tai pateisinama? ar galima leisti modernėjančiai visuomenei tarsi atliekas išmesti knygas, etiką, moralę, ištikimybę ir į jų vietą pastatyti šešiolikos minučių meilę, žaibišką draugystę, penkiamečio protą ir katės lojalumą?
gali būti sunku, gali nepavykti iš pirmo, antro ir trečio karto įveikti dostojevskio, pasakyti "myliu" ar "tu reikalingas", tačiau turime apsčiai laiko mokytis, tobulėti ir auginti save kaip subrendusį bei pilietišką žmogų, saugoti tarsi besikalantį daigelį nuo autentikos nykimo, supanašėjimo, kultūrų maišymosi ir visagalio abejingumo.

1 pastebėjimai:

Liūdesio draugė rašė...

Manau, kad daugelis įteigia vieną įdomumą, kuriuo visi turi vadovautis, todėl savi įdomumai tariamai nublanksta ir tampa neįdomumais, ir visai be reikalo, todėl kartais neverta patikėti tuo pasakymu, nes iš tiesų beveik viskas įdomu, gera ir gražu. Matyt, priklauso nuo pačio norėjimo, kaip viskas būtų.