BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2011-07-17

džeraldo žaidimas by stephen king

Tai dar vienas garsiojo JAV rašytojo Styveno Edvino Kingo, parašiusio daugiau nei 200 knygų, siaubo romanas. Tai jau ne pirmasis mano skaitytas Styveno Kingo romanas, tačiau tik dabar šio bestselerių rašytojo kūryboje atradau tą siaubo elementą. Nedrįsčiau sakyti, kad ši knyga kuo nors ypatingesnė už kitas ir todėl man pagaliau atsiskleidė siaubo paslaptis. Pirmoji mane išgąsdinusi knyga buvo "Tas", kada man dar ilgokai vaidenosi klouno Penivaiso pavidalą turintis siaubūnas.
Kalbant būtent apie šį Styveno Kingo romaną, vėlgi pasireiškia pokalbiai su savimi, haliucinacijos, mistinių būtybių ir nerealumo motyvai. Žinoma, neišvengiama kraujo, absurdo ir netgi šeimyninių problemų, iš kurių, galima sakyti, ir kilo didžioji problema kūrinyje. Jei Styvenas Kingas būtų daręs didaktinę išvadą, būtų pasakęs, jog balsai pagrindinės veikėjos galvoje atsirado dėl to, kad prie jos priekabiavo tėvas; kūrinio pabaigoje išaiškinta mistinė būtybė, turėjusi tiek sutrikimų, kad net vežimas nepavežtų, irgi buvo seksualiai išnaudojamas savo tėvo, patėvio ir, jei gerai pamenu, pamotės. Dar turėčiau paminėti, jog šalia pagrindinių realių veikėjų kaip visada šmėžuoja mirtis, mistika, nerealumas, vidiniai demonai bei praeities paslaptys. Styvenas Kingas ne tik kuria iliuzijas, kurios gąsdina mus išgalvotomis baidyklėmis, jis žaidžia žmonių protais versdamas juos abejoti bei pasitelkdamas psichologines žmonių problemas. Be šlykščių rašytojo nupieštų vaizdelių, pasibaisėjimą ir baugumą varo jo vos vos paminėti vidiniai demonai, kurie visada yra vieni iš reikšmingiausių detalių kūrinyje. Visada reikia atsigręžti į praeitį, kad rastum atsakymą.
Galbūt kūrinio pabaiga pasirodė pernelyg greita, tarsi nusibodus rašyti imta ir pabaigta, tačiau kita vertus tai tarsi naujas posūkis, Džesės, pagrindinės herojės, pažado pildymas. Galiausiai, spjūvis į veidą - tarsi taškas. Laiku ir vietoj, nors aš nebūčiau linkusi suversti visos bėdos tam psichiniam vyrukui.
Šis kūrinys parašytas 1992 metais, taigi, lyginant su pirmuoju ir vienu garsiausių S. Kingo kūriniu "Kere" (1974m.) yra gana naujas.

0 pastebėjimai: