BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2011-02-18

paskutiniu metu tik ir skamba: laisvė


Laisvė – tai žydėjimas, kvėpavimas, drąsūs žingsniai – tai, kas visą gyvenimą labiausiai rūpėjo žmonėms.
Nuo amžių glūdumos visiems rūpėjo būti laisvais, suprasti, kas yra ta laisvė. Istorija byloja apie klanus kraujo, pralietus siekiant apginti ar atgauti tėvynės laisvę, apie galybes žmonių paaukotų gyvybių vardant to, kad jie galėtų nevaržomi kalbėti, skaityti ir rašyti savo kalba, dainuoti savo protėvių dainas, melstis savo dievams, vadovautis savo Konstitucija, laisvai kalbėti apie savo gimtinės istoriją ir nesileisti į priverstines cendzūras.
Kiekvienas žmogus gimęs būti laisvu. Matyt, dėl to mes visą gyvenimą siekiame laisvės. Norime turėti galimybes laisvai reikšti savo nuomonę,  būti nepriklausomais. Praradę tokią privilegiją pasijuntame blogai ir mumyse iškart kyla nepasiteikinimas, noras kovoti, priešintis primestoms taisyklėms, elgesio normoms. Tikri praeities išgyvenimai įrodo, jog vardan laisvės niekas niekada negailėjo jėgų, savęs ir nestokojo drąsos.
Laisvė – tai galimybė susivienyti. Istoriniai faktai kalba, jog bendri tikslai, šiuo atveju - laisvė, vienija žmones. Tai puikiai įrodo mūsų, lietuvių, vienijimasis kovojant dėl nepriklausomybės, laisvės atgavimo ir priešinimosi gyvojoje Baltijos kelio grandinėje, rezistentorių mūšiais ir ištverme, knygnešių drąsa, rašytojų, siekusių bet kokiomis priemonėmis publikuoti savo kūrinius vardan to, kad užgrobta tėvynė nežūtų. Kovai vardan laisvės visada buvo sėkmingai atrandama priemonių, o to rezultatas dabar – laisva Lietuva, kultūra, istorija, kalba, raštas.
Laisvė yra trapumas, todėl ją būtina saugoti. Laisvė yra tai, ko trokšta kiekvienas, būtent dėl to į ją be perstojo kėsinasi agresyvios tautos, aplinkiniai žmonės, draugai. Laisvės gynimas – tai jūsų pasirinkimas gyventi.

0 pastebėjimai: