BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2011-01-26

o kad taip dažniau

kambario foną užpildo seniai neklausyta muzika. beveik negirdžiu dainos žodžių, bet karts nuo karto pakratau galvą pagal ritmą ir toliau palinkstu prie.. namų darbų. taip, namų darbų. tiesą sakant, jau senokai nedariau jų taip kruopščiai ir su pasimėgavimu, kaip ką tik padariau istorijos pratybas. jei tas pats malonumas, pasiryžimas ir atsakomybė nedings ir konspektuojantis, o paskui ir pasakoti mokantis istoriją bus nuostabu, nes lietuvių namų darbų nesureikšminu niekada (gal nemoku to padaryti?) ir galiu padaryti juos per pertrauką.
manau, kad jau pats laikas pradėti atsakingai ruošti namų darbus ir susitvarkyti mokyklos reikalus. gal ne dėl to, kad jau vienuolikta klasė ir praktiškai liko tik vienas pusmetis mokslų gimnazijoje, nes dvyliktoje klasėje prasidės lakstymai dėl šimtadienių, paskutinių skambučių ir panašių niekų (nors niekai gal tik dabar) ir, kaip mokytojai sako, mokslas bus tikrai ne be tas. esmė tame, kad aš visada buvau gana pareiginga, gerai besimokanti, pirmūnė ir lialialia. ir man patiko jaustis svarbiai šia prasme. be to, tada aš galėjau bent šiek tiek tikėtis, kad užsitikrinu sau kiek įmanoma tiesesnį kelią į tikslo viduriuką.
dabar jaučiu, kad mokslas nusistūmė į prioritetų apačią. na, gerai, buvo nustumtas. tačiau dėl to pykti negalima. netgi galima sakyti, kad tai buvo gana naudinga. tam tikra prasme. į viską pažiūrėjau per kitą paradigmą ir supratau, kad geri pažymiai dar ne viskas. dar reikia išmokti gyventi realybėje, o ne tarp sąsiuvinių ir vadovėlių. tikrai ir anksčiau negyvenau taip, kad maršrutą sudarydavo tik mokykla - namai - mokykla - namai, tačiau atlikti namų darbus buvo vienas svarbiausių užsiėmimų ir iš tikrųjų nebuvo tokio supratingumo, koks maniau, kad yra tiems, kurie nuolat ko nors nemokėdavo arba nedarydavo namų darbų. tikrai nepateisinu jų, bet dabar jau daug geriau pagalvočiau, kuriuos reiktų smerkti iš tikrųjų. tai tikrai nereiškia, kad kalbu taip tik dėl savęs: juk nesmerksiu savęs. tiesiog, gyvenu kitu kampu, kartais aukštyn, kartais žemyn galva. gal geriausia būtų išsirinkti vieną padėtį ir aš linkstu link vertikalės, bet nesakau, kad vėl grįšiu į tą pačią statišką poziciją.
tik dažniau pasistengsiu. dar truputį. dar, dar, dar. trupučiuką. dažniau.

0 pastebėjimai: