BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2010-09-14

nūdienų atlantida

tolerancija - mitas ar faktas? ar mokėjimas priimti kitus žmones tėra fantazijos vaisius ir nepasiekiama svajonė, ar sunkiai įgyvendinama realybė?
oficialiai tolerancijos įstatymas buvo įtvirtinas jau prieš kelis šimtus emtų, tačiau nevisi žmonės spėjo su juo susigyventi. jau žiliausioj senovėj, kai pirmieji žmonės dar gyveno olose, vyravo netolerncija - vyrai, moterys ir vaikai buvo paskirstyti pagal "pajėgumą" siekiant padidinti darbo našumą. laikui einant keisdamosis tobulėjo kartos, o su jomis ir požiūris. tiesa, ne į tą pusę, kuri vadinama pažanga. imta diskriminuoti kitaspalvius žmones, kitoniškus tikėjimus, pakraipas. netgi žavioji antikos kultūra, taip propagavusi demokratiją, į tautos susirinkimus priimdavo tik išrinktuosius. ant pirštų nebetilptų suskaičiuoti, kiek karų įvyko dėl bandymo įpiršti kitą tikėjimą, sunaikinti tautą.
manote, jog po tų laikų, kai hitleris naikino žydus, praėjo daug laiko ir žmonės tapo tolerantiškesniais? deja. deja, dabar mes, žmonės, vis dar neturime pakantumo ir užsipuolame seksualines mažumas, kitų rasių žmones, vyrai - moteris ir vaikus. prieš keletą mėnesių itin garsiai nuskambėjo ginčas dėl homoseksualų eitynių vilniuje. internetinių naujienų portalų komentarai bylojo apie galimas riaušes, o tai savaime bylojo apie galimas riaušes ir dar didesnę dėmę žmonių populiacijai.
ką gi daryti: ryžtingai eiti keliu link susivienijimo ar leisti sau pražudyti pasaulį nepakantume ir diskriminacijose? mažais trapiasi žingsneliais einama link visuotinio tapatumo, rengiant olerancijai skirtus renginius, tačiau ar rajam pasauliui pakaks kelių humaniškų sprendimų? kiekvienam mūsų pirmiausia reiktų tapti pakančiam sau, suprasti ar norime gyventi draugiškame pasaulyje ar pelkėti nesantaikos liūne, pradėkime nuo savęs.
gyvendami jūs turite galimybę rinktis ar kartosit senąją pasaulio klaidą ir nekęsinte kitokių nei jūs, ar pasiryšite traukti smengantį pasaulį į viršų. kas jums yra tolerancija - seniai dingusi atlantida ar dar vienas šancas?

(2009 - 2010 mokslo metais rašytas rašinys tolerancijos tema zapyškio pagrindinėje mokykloje.)

0 pastebėjimai: