BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2010-08-29

ltu:can (35:47)

prasidėjęs pasaulio krepšinio čempionatas pažadino manyje prisiminimus iš savo senųjų krepšinio treniruočių, mokyklinių varžybų. skausmingai bandau įsisavinti tai, kad krepšinis jau išbrauktas iš mano gyvenimo, kadangi naujoje mokykloje "krepšinis tik berniukams". mergaitėms belieka šokiai, kuriems aš lyg ir alergiška.
štai žiūriu kaip dideli vyrai varinėjasi kamuolį ir taip jiems pavydžiu, o paskui prisimenu, kad anksčiau šaipydavausi iš jų, sakydama, kad suaugę žmonės kaip kvailiai bėgioja vienas paskui kitą ir vaikosi kamuolį. na, o dabar daug ką pati atiduočiau už tiek kartų keiktas treniruotes, prasijaudintas varžybas. krepšinis nėra tik bereikšmis pasilakstymas. tai netgi nėra tik pragerinėjama lietuvos religija (turiu omeny linksmuosius sėdėjimus baruose su milžiniškais alaus bokalais). tai išmintingos strategijos, energijos, kovos derinys. tai sugebėjimas susitvardyti, nepasiduoti, būti atsakingam už dar kelių milijonų (ar milijardų) žmonių viltis, kurie tiki tavimi, jog gali nugalėti, gali įmesti kamuolį į vienišą lanką ir įrodyti, kad bet kokio dydžio šalis gali būti galinga. tai savęs suvaldymas, susilaikymas nuo atviros agresijos, kai nervų gijos ima irti.
dabar kaip tik rodo tiesioginę transliaciją iš turkijos, kur kovoja lietuva ir kanada. vakar lietuviai jau įveikė naująją zelandiją. šiandien mūsų rinktinė dar neparodė savo galybės ir kol kas nusileidžia kanadiečiams. aš, žinoma, visa širdimi palaikau mūsiškius, šokteliu nuo patogios kėdės kaskart jiems metant kamuolį, jaučiu stuktelėjimus, jiems krentant. tačiau kad ir kaip juos palaikyčiau, niekad nepradėsiu piktžodžiauti ant priešininkų. kodėl? juk ir taip daug lietuvoj nepraustaburnių! pralaimėti nenori nė vienas, o ir pačiai nemalonu galvoti, kad mums laimėjus kanados sirgaliai imtų keikti mūsiškius.
 pats laikas išmokti ugdytis toleranciją ir supratingumą, kad kiekvienos varžybos gadintų ne sveikatą,  oteiktų malonumą.

1 pastebėjimai:

Yumina rašė...

Teisingas požiūris, Laura. Jei mes pralaimim - lietuviai iš visų jėgų keikia laimėtojų komandą, neva jie neverti, neva tai teisėjas kažko neužskaitė ar praleido pro pirštus. O juk tai mes galėjom padaryti geriau.