BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2010-07-24

vasaros dublis

ko visi mokiniai laukia nuo rugsėjo pirmosios iki paskutinės mokslo metų dienos?
vasaros, žinoma.
ką jie veikia per pamokas ir po jų, kai nereikia (o kartais ir kai reikia) daryti namų darbų?
svajoja apie atostogas, žinoma!
tai kodėl, po velnių, jie dabar sėdi lyg didžiausi apkiautėliai, slėpdamiesi nuo karščio ir visko, ką galima veikti vasarą, skųsdamiesi, jog nėra ką veikti?
argi to nepavyksta sugalvoti tuos ilgus devynis mėnesius, kai esame verčiami eiti į mokyklą, kankintis prie sudėtingų vadovėlių, kurie suprantami tik jų autoriams? argi šių dienų vaikai nebeturi vaizduotės ir draugų, kad turėtų veiklos? argi reikia leisti vadovėlius tam, kad jie galėtų turėti turiningą vasarą? argi maža veiklos? argi niekas neturi svajonių, kurioms dabar pats metas išsipildyti? negi jiems patiems dėl savęs ne gėda, kad leidžia veltui lėkti laikui švelnios vaikystės, negauti įspūdžių ir emocijų, kai tam suteikiama galimybė - lasivė nuo visko!
žiūrėti į debesis ir įžvelgti juose linksmas figūrėles, teškentis lietuj ar vandens telkiniuose, skaityti, rašyti fotografuoti, keliauti, mokintis naujų dlaykų, stovyklauti, susitikti su seniai matytais draugais, atnaujinti senus santykius ir susipažinti su naujais žmonėmis, mokintis naujų dalykų, kurie teiktų džiaugsmo! dabar pats laiaks daryti linksams nuotraukas, su iškištais liežuviais, plačiomis, kaip niekada, šypsenomis, kūnui įgavus keistas formas! nakitinėkit iki ryto, stebėkit žvaigždes, vaikščiokit, minkit dviračio pėdalus ir aplankykit kuo daugiau vietovių net jei jas kartais sudarys už šimto metro nuo namų stūgsantis senas medis. kas draudžia jame pastatyti namelį? juk dabar pats laiaks vykdyti visas turimas idėjas!
liaukimės skųstis ir pradėkime veikti! vasaros lieka vis mažiau, o niūrumas ir pasyvumas, koks buvo mokykloj nedingsta. kaipgi atrodysit rugsėjo pirmąją, kada vėl reikės kabintis į mokslus, sukandus dantis, ir murmėti, jog norit atostogų.  poilsiu negalima vadinti sustingusių baltų veidų ir pavargimo iš nieko neveikimo!
vasarotojai, gyvenkite taip, kad vėliau nebūtų gėda prisiminti praeities!

4 pastebėjimai:

Yumina rašė...

Visiškai su tavimi sutinku. Jie laukia, laukia, o galiausiai, jau prasidėjus atostogoms, irzliai zyzia visiems aplinkiniams, jog nėra ką veikti. Tas pats ir su karščiu: dar neprasidėjus žiemai, visi jau inkščia, kad šalta ir nori šilumos, o vasarą sėdi namie suglaudę nosis ir skundžiasi, kaip lauke karšta ir kaip norėtų šaltesnių orų. Apgailėtina!

Sandra rašė...

Taip taip taip! Atraskit širdžiai mielus kampelius namuose, sėdėkit ten naktimis, stebėkite žvaigždes, praeivius, klausykite tylos, skaitykite knygą pasislėpę ten, nes ten nėra pasaulio. Išjunkit mobiliuosius, pamirškit televiziją ir internetą, kol būsit toje vietoje. Iš patirties sakau, kad pasidaro labai gera. Mano vieta - balkonas :>

Mėnulių alėja rašė...

Man irgi juokinga, kaip daugelis elgiasi: vos ipusėjus pavasariui jau kuria vasaros planus, nenustygsta vietoj. Jai pagaliau atėjus - nieko neveikia, arba praleidžia vieną pusę atostogų prie tv, kitą - interneto erdvėje. Nenuostabu, kad kartu su rudeniu ir vėl prasideda svajonės apie atostogas - gi taip nieko ir nenuveikta. :D

laura rašė...

jūs teisios.
svarbiausia, kad tai vargina dar labiau nei ėjimas į mokyklą ar darbas, nes čia jau psichologinis žaidimėlis.