BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2010-02-06

kas suteikia kokybę?


ar tai mes, ar mums? ir ar tai teisinga? gimęs visų pripažįstamu veideliu, žmogus iškart tampa palaimintuoju ir įgauna teisę kitus skirstyti į kokybiškus, kurių gyvenimai galima būti spalvinami šviesiai, ir nekokybiškus, kurių gyvenimai paverčiami šiukšlių konteineriais, o jie patys šiukšlėmis. ir kaip galima vertinti aukščiausią kokybę, kai kiekvienas žmogus yra aukščiausios kokybės ir turi teisę nebūti žeminamu ar diskriminuojamu tik dėl išvaizdos, pomėgių ar išskirtinio charakterio. kodėl tyčiojamasi iš tų, kurie turėtų būti pripažįstami ir kodėl garbinami tie, iš kurių politikos turėtų būti šaipomąsi? ar tai mes, žmonės, esame tokie neteisingi savimylos, kad galime leisti sau skirstyti žmones į baltus ir juodus, kokybiškus ir nekokybiškus. ir apskritai, kaip žiauru pavadinti gyvą būtybę, turinčią jausmus, protą kokybiška arba nekokybiška.
ar čia pasireiškia meilė klaidoms? kai mes klystame tam, kad pasimokytume, kad suprastume, jog klydome ar tebeklystame, bet bandome keisti savo įpročius, kalbų įpatumus, gyvenseną ir požiūrį į aplinkinius. aš linkusi tikėti dainos žodžiais: "we will never learn".  man įdomu, kiek trunka "never". ar galime jį pakeisti? nenoriu įtikėti savo, žmonių, negalia neatsilaikyti prieš gyvenant įgytą įprotį - elgtis nederamai, paminti kitą vardan to, kad gautum bevertą šlovę, kuri dingsta su amžium, atsiradusę viena kita raukšle. baisiausia, kad ta šlovė ir jos troškimas, gimdo tą patį blogį, neteisybę, perduodamą vaikų vaikams. gimę dailiaisiais, augę savo aukso burbule, ima tikėti, kad jie yra aukščiausia visa ko valdymo forma.
nesuteikinėkime kokybės tada, kai neturime tam teisės. neapsimeskime šauniais tik tam, kad savo problemas pridengtume svetimomis. tai žema ir nedovanotina. o juk žmogus per gyveimą ir taip dažnai atsiduria žemiau nulio ribos, pridaro nedovanotinų dalykų, kurie atima jo žmogiškumo statusą.
ar jums reikalinga negarbinga garbė? ar norite būti smerktini ir apgaudinėjami savo banalios švieselės, besiruošiančios perdegti? ar norite apgaudinėti save, ar iškėlus galvą pasitikti visko, ką duoda gyvenimas ir jo sukurtas pasaulis, sąžiningai?

0 pastebėjimai: