BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2010-02-10

edukacijos?


regis, švietimas mūsų visuomenėje turėtų būti žengtelėjęs gerokai toliau, atsispyręs nuo tų laikų, kai vaikams už nepaklusnumą buvo tampomos ausys, šeriama lazdele per nugarą ar kurią kitą vietą. deja, mano mokykla nesidrovėdama daro sau išimtis. garbiausios  mokytojos leidžia sau šaipytis iš mokslui negabių ar tiesiog tinginių vaikų vien dėl to, kad šie nežino atsakymo į jų klausimus. aš puikiai suprantu, kaip siutina, kai kali ir aiškini, ir kalbi apie tą patį diena iš dienos, tačiau imt šaipytis iš išvaizdos, vėlgi, tų pačių plaukų yra ne tik kad ne etiška, bet dar ir žema.  tai gal jei nesugebate tvardytis, nesirinkite pedagogikos? 
viskas būtų atleidžiama, jei nesikartotų pamoka iš pamokos. antausių skėlimas, tyčiomąsis iš blogų atsakymų, kabinėjimąsis prie menkiausių žodelių. diena iš dienos savo problemų, nevisavertiškumo, kompleksų, garo nuleidimas patenka ant mokinių.  puikus velnio amplua, varantis siaubą kulniukų kaukšėjimas ir nuostabus balsas, kurio savininkė nuobodžiai kalba apie tą patį: mūsų nuodėmes, pamiršdama nusivalyti savo purvinus pirštus. kaip tokiems žmonės pasakyti, kad sustotų ir žvilgteltų į veidrodį, atidžiau pažiūrėtų ir imtų tvarkytis savo suknistus gyvenimus, pripildytus blogio daigų, kur žydintys sodai - egoizmo viršūnės.
kas pasakė, kad dėl smurto mokykloje kalti vaikai? gal tie patys mokytojai, kurie nesidrovėdami piktybiškai šaiposi? tai gimus nepripažįstama plaukų spalva reiškia, kad visą gyvenimą tave laikys šūdu? visą gyvenimą tau nebus leidžiama pasireikšti, o jei ir leistų, bijotum, nes būtum įpratęs prie nesibaigiančių pašaipų iš kiekvieno žodelyčio, judesiuko.  kaip gali nekilti visuotinės psicholiginio smurto bangos, kai net iš inteligentiškesnių žmonių, kurių tu esi skatinamas imti pavyzdį, girdi satyriškas pastabas. man klaikiai baisu, kad tokių atsainiai į savo darbą žiūrinčių medikų, mokytojų, socialinų darbuotojų nuolat daugėja.  tauta mirs ne nuo emigrantų, pasaulinio karo, stichinės nelaimės ar pasaulio pabaigos, o dėl to, kad žmonės išprotės, nužudys vieni kitus. matau, kaip ant tos nedidelės lietuvos žemelės stovi vien tik beprotnamiai ir kapinynai su žolėmis apaugusiais nupuvusiais kryžiais. 
tik manęs, prašyčiau, nelaidokite tokios žemėj, kurią kadaise vadinau tėvyne ir dėjau gražiausias savo mintis.

0 pastebėjimai: