BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2010-01-14

ką man reiškia būti civilizuotu žmogumi?


Civilizuotas žmogus. Koks jis? Ar jis egzistuoja, o gal tai tėra legenda apie kadaise gyvenusius didvyrius?
XXI – mas amžius, žemėje gyvena beveik 7-ni milijardai žmonių. Iš jų bene daugiau nei puse badauja, neturi pastovios gyvenamosios vietos, yra išnaudojami, kasdien patiria smurtą, prievartą. Kyla klausimas, tad po kuo gi slepiasi tas išmintigasis homo sapiens, sukūręs tiek modernių mašinų, gebantis vaikščioti po kosmosą, kaip po prabangią parduotuvę. Ar po septynių pasaulio stebūklų sukūrimo žmonių populiacija nepradėjo ristis žemyn, ten, kur civilizaciją sudarė berniukas ir vilkas?
Man civilizuotas žmogus atrodo tas, kuris dar nėra praradęs žmogiškumo nūdienų gyvenime. Tas, kuris supranta šalia esantį, tas, kuris rūpinasi ne tik savimi, bet ir kitais, aplinka. Civilizuotas žmogus, mano nuomone, yra tas, kuris širdy nešiojasi baimę, drąsą, norą ir ryžtą gyvenimo kovai. Būti civilizuotu žmogum, reiškia, mokėti atjausti, tikėti, turėti viltį ir svajonę, nes tik šie gyvenimo pojausmiai leidžia pajusti, jog esi gyva, ne tik egzituojanti būtybė.
Būti civilizuotu žmogumi gali kiekvienas, tačiau ne kiekvienas pasirenka juo būti. Kodėl taip yra? Ar dėl to, kad pasaulyje išties trūksta kultūringų žmonių, neniokojančių visko, ką paliko už savęs? O gal taip yra dėl to, kad visas civilizuotas žmogiškumas pavirto į nieką po žvėriškų karų, kruvinų mūšių, negailestingų kankinimų.
Ei, tikintis, guodžiantis, o, svarbiausia, mąstantis, žmogau, kur tu?

1 pastebėjimai:

Anonimiškas rašė...

Labai labai geras darbelis. Kaip tik ieškojau informacijos rašiniui šia tema, tai iš šito teksto išeitu puiki įžanga ir pabaiga ;))