BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2009-12-26

piktas ir nekenčiantis kalėdų


Pagaliau, pagaliau, pagaliau! Visą tą laiką, kol visur aplink dunkčiojo kalėdinės taurės, šnarėjo plėšomas kalėdinis dovanų popieriaus, išvyniojant dovanas, aš neradau ramybės. Drįsčiau teigti, kad vakar išgyvenau tik dėl to, kad vakar naktį pusnuogė išlindau į balkoną ir pastovėjau šaltame vėjyje ant šlapių grindų. Skausmingai pakvėpavus šaltu oru grįžau į kambarį ir įnikau į knygą, pamiršdama visas tas negandas. Iki tol visą laiką nedaviau sau ramybės, kad reikės atlikti tam tikras prievoles: eiti į bažnyčią, aplankyti senelę, krikšto mamą, pusseserę, kuriems per šiuos metus užgimė nepykanta. Tiesiog negalėjau ramiai sėdėti prie šventinio stalo ir spoksoti į visą tą gėrį, žinodama, kad net toje pačioje Lietuvėlėje yra žmonių, kure bet ką atiduotų už galimybę gauti pigią lėlytę ir kąsnelį pyrago. O aš, kaip sumauta egoistė, sėdžiu prie to nesąmonėmis nukrauto stalo ir negaliu įsidėti į burną nė kąsnio. Išlupusi dovaną iš blizgančio popieriaus pagalvoju, kaip žiauriai buvo nupjautas medis ir į aplinką išmesti teršalai, o žvilgtelėjusi į dovaną prisimenu liūdnas akis, nušąlusias rankas, klūpantį ant šalto ledo kūnelį.. greičiausiai alkaną. Negaliu viso to pakęsti, bet ir gyventi ne.
Kažkas vakar šypsojosi ir džiaugėsi, o kažkas..
Velniop visą tai. Man tiesiog reikia į balkoną, o tada lapo ir tušinuko, be kritikos ir komentarų, be apsimestinio supratimo, ar realaus nesupratimo. Be visko, kas būna po kiekvieno melancholiško mano įrašo ir šūdo malimo.
Daugiau jokių Kalėdų, bažnyčių ir nepagrįstų tikėjimų bet kuo.

5 pastebėjimai:

Karolina. rašė...

vėl pasikartosiu, viena nieko nepakeisi. taip buvo, yra ir bus. taip jau sutvertas pasaulis.
p.s. kodėl Tau nepatinka bažnyčios? man jos labai patinka..

Sandra rašė...

nekuklus ir gal šiek tiek įžeidžiantis klausimas: tu didelė pesimistė? Tokia, kuri mato visuose dalykuose tik neigiamas puses?

Greta ir kartais JI :) rašė...

laura sugrinčėjo galutinai :)

dafnė rašė...

tame, kas turi ir gerąją pusę blogo nėra. tuos alkanus kūnelius išlaiko milijonai gauti iš televizijos komercijos, tad per kalėdas atsiradusias gerumo akcijas vertėtų vertinti pakankamai optimistiškai. kiekviena medžiaga turi ir priešingą sau antimedžiagą, todėl kiekviename blogyje galime įžvelgti gėrį. jei niekada nemanei, kad kalėdos yra gerai dėl to, kad tu valgai, o kitiems nepadedi, nueik į prieglaudą, nunešk savo iškeptą pyragą ar senų žaislų į vietinę ,,carito'' organizaciją, gal tada tavo kalėdos bus šviesesnės.: )

Laura rašė...

sandra, nemanau. tik aš užprogramuota visiems džiaugiantis liūdėti, o liūdint bandyti nuteikti optimistiškai.
digma, išlaiko tuos, kurie gyvena globos namuose. kalėdinės akcijose suteikia paramą tiems, kurie turi pasotgę ir maisto (tik ne meilę, žinoma). aš tikrai moku įžvelgti ir gerą, ir blogą, bet man lengviau apsistoti ties blogu.